CO-WORKERS

Torbjörn Åberg

070 834 19 92

torbjorn.aberg@idei.se

Torbjörn är delägare, VD och Head of Engineering vilket innebär att han är ansvarig för konstruktioner och produktion.

Lars Johnsson

070 441 99 01

lars.johnsson@idei.se

Lars är konstruktör, CAD-ritare och en nyckellänk mellan formgivning och produktion.

Linnea Blum

073 744 82 82

linnea.blum@idei.se

Linnea är en driven och erfaren projektledare med bakgrund bland annat inom blomsterbranschen. Hon älskar koncept och är dessutom utbildad affärsutvecklare.

Magnus Vikberg

070 251 93 15

Magnus är hantverkare och vårt senaste tillskott i verkstaden. Han hanterar såväl sänksåg som målarspruta och spetslåga. Ovanpå detta en fantastisk jazztrummis, en allkonstnär!

Rachid Fatouaki

0733 53 70 81

Rachid är hantverkare, specialiserad på möbelsnickerier, men arbetar lika bra i metallverkstaden eller ute på fältet.

Matti Carlson

073 353 70 82

matti.carlson@idei.se

Matti är CNC-operatör och snickare.

Rickard Insulander

076 003 92 26

rickard.insulander@idei.se

Rickard är CNC-operatör och snickare.

Fredrik Hjelmqvist

073 530 08 88

fredrik.hjelmqvist@idei.se

Fredrik är arbetande styrelseordförande.

Please reload

Jan-Ove Sönnerbo

070 656 48 07

jan-ove.sonnerbo@idei.se

Jan-Ove är delägare och Head of Design. Han har det yttersta ansvaret för IDEIs formmässiga uttryck, men är också en erfaren projektledare.

Marika Sjöblad

0733 18 53 23

marika.sjoblad@idei.se

Marika är delägare och projektledare med fokus på retail. Efter att ha arbetat med IKEA över halva världen har hon tillskansat sig en gedigen kunskap kring hur handel fungerar och mekanismerna bakom densamma.

Anna-Sara Hägglund

073 035 53 60

annasara.hagglund@idei.se

Anna-Sara är formgivare, grafiker och arbetar som projektassistent. IDEI:s rising star!

Alicia Brander

070 150 02 68

alicia.brander@idei.se

Alicia jobbar som designingenjör och produktionsledare. Med en bakgrund på såväl KTH som H&M har hon en perfekt bakrund för att utveckla IDEI och vårt kunderbjudande.

Ulf Höglund

070 783 20 84

ulf.hoglund@idei.se

Uffe är produktionsledare och huvudansvarig för CNC-fräsning hos IDEI. Ulf är även en mångsidig produktionsledare med ett outtömligt engagemang.

Gansukh Choisuren

073 353 70 86

Gana är hantverkare i alla dess former och en otroligt viktig kugge i IDEIs maskineri.

Fredrik Nordh

073 353 70 80

fredrik.nordh@idei.se

Fredrik arbetar som snickare och montör.

Please reload